FAQ Page

FAQ Page2019-02-11T21:45:15+00:00
Stalo se Vám, že dítě nepochopilo, co je to Tygr?2019-04-06T05:35:08+00:00

Zatím se každé dítě hlásilo ke svému Tygrovi. Stalo se nám však v naší praxi, že jeden sedmiletý chlapeček smutně prohlásil: „Můj Tygr už dávno chcíp“.

Tygr a komunikační typy.2019-04-06T19:59:03+00:00

Když budu dítěti vycházet vstříc a budu s ním komunikovat jen jedním (jeho) komunikačním typem (sluch, pocit), nezabíjím, nepotlačuji v něm ty ostatní komunikační typy?

Když budete dítěti vycházet komunikačně vstříc, budete posilovat a upevňovat jeho přirozenost. Bude znát svůj komunikační typ, uvolní se do něho a umožní mu to být sebou samým. Nemusíte mít obavu, že by tím přišlo o ostaní komunikační typy. Jsou stále kolem něj. Je samozřejmě výhodné, aby si umělo dítě poradit i s ostatními komunikačními typy. Ale zde nestačí jen je na něj používat. V tom by mělo dítě zmatek. Když tento typ nemá je potřeba se jej naučit, jako každou jinou dovednost.

Je možné, že mám dvojčata a jsou každé jiný komunikační typ? Jak to?

Ano, je to celkem běžné, že dvojčata mají každé jiný komunikační typ. Když jsme to zkoumali, přišli jsme k nejpravděpodobnějšímu závěru. Že jde o vrozenou, individuální dispozici. Měli jsme například rodinu, kde byli rodiče a dvě děti. Každý byl jiný komunikační typ. Nebo rodina se třemi dětmi a každé dítě bylo jiný komunikační typ.

Přejít nahoru