„Tygří série“ aneb knihy Tygřího světa.

Mezi čtenáři i knihkupci se již vžil název – Tygří knihy.

Pod tímto názvem se tedy na ně v knihkupectví nejrychleji doptáteKnihy byly vydány v nakladatelství Albatros – Edika a během posledních let získaly statut bestselleru. Také mají za sebou několik reprintů.

Vznik Tygřích knih je spjat velmi úzce s metodou Životních map®.

Byli to právě klienti (a to nejen rodiče a děti), kteří nás žádali, abychom informace, kteréí jsme jim říkali osobně nebo na přednáškoch vtělili do knižní podoby, aby si o tom mohli přečíst více a také aby mohli tyto informace předat dál. Aby si je mohli přečíst jejich příbuzní, známí. Na základě těchto přání jsme tedy napsali první knihu – Tygr dělá uáá uáá…, která uvádí do problematiky dětského Tygřího světa.

Velmi brzy ale jsme byli opět zavaleni požadavky, abychom napsali další knihu. Knihu, kde bychom vysvětlili v jednoduché formě, jak s tím Tygřím světem zacházet. Jednoduché kroky, jak s touto problematikou mohou pracovat rodiče s dětmi. Nu a pak chtěli vědět více o komunikačních typech… Tak takto postupně vznikaly naše Tygří knihy.

Tygr dělá uáá uáá… je první z „tygřích knih“. Přináší příběh šestiletého Jakuba, který objevuje své vnitřní JÁ, svého Tygra. Děti na knihu velmi dobře reagují a dokáží díky ní lépe to svého tygra uchopit. Dospělým dává pochopení jak to děti mají.

Kniha Jak se krotí tygr vznikla na základě poptávky rodičů i pedagogů po konkrétním návodu, jak s Tygrem pracovat… Přináší tedy 10 konkréních lekcí, na kterých mohou spolupracovat rodiče s dětmi. Je však i často využívávná odborníky v pedagogické nebo terapeutické praxi.

Třetí „tygří“ knihou je Jak se domluvit s Tygrem – Podáno jednoduchou formou slouží zároveň jako učebnice, podle které je možno se naučit základy komunikčních typů. Umožňuje  zlepšit komunikaci v rodině, mezi partnery, v pedagogické praxi s dětmi a v mnoha dalších situacích.

Kniha kouzel určena především pro děti ve věku 7 – 13 let. Umožňuje dětem pod rouškou kouzel používat speciální koučovací a afirmační techniky, které jim umožní překlenout jejich osobní životní strasti. Doporučujeme všem rodičům, keří nemohou svým dětem věnovat tolik času, kolik by chtěli.

Říkají a nás

Zdraví tygři ze 4. třídy ZŠ a MŠ v Choustníku. Vaše knihy nás moc baví a pomáhají… Ivana Míková, tř.učitelka

Ivana Míková, tř.učitelka, ZŠ a MŠ v Choustníku

Moc děkujeme za krásnou knížku. Dává prostor k práci se sebeuvědoměním dětí, s jejich emocemi ….. knížku děti opravdu pozorně poslouchaly a líbila se jim, hodně se ptaly.

Ing. Martina Semrádová, ZŠ a MŠ Josefův Důl

Paní učitelka nám přečetla 1.díl knihy Tygr dělá uáá uáá. Kniha se nám velmi líbila a celý týden jsme si o ní povídali. Už se těšíme, až si 2.díl přečteme sami. 

Žáci 2.A  ZŠ Povážská Strakonice + paní uč. Zdeňka Žílová

Tygří třídní kniha je určena především jako vynikající pomůcka pro pedagogy základních škol, zejména na 1. stupni. Umožňuje poznání se jednotlivých žáků navzájem, využívání komunikačních typů pro podporu dětí ve třídě. Přináší začlenění pedagoga do třídního kolektivu.